Kilka słów o Baseball-u

Baseball to gra rozgrywana przy użyciu kija, piłki i rękawicy. Podstawy gry obejmują rzucanie piłki, uderzanie piłki i łapanie piłki. Oczywiście, wykonanie tych trzech zadań jest trudniejsze niż się wydaje, i to właśnie to wyzwanie zmusza baseballistów do gry.

W tym artykule wyjaśnimy, na czym polega złożona gra w baseball, przejrzymy niektóre z podstawowych zasad i używanego sprzętu oraz przedstawimy geografię pola baseballowego.

Podstawy baseballu
W przeciwieństwie do większości gier, działający zegar nie ogranicza długości gry w baseball. Dwie konkurujące ze sobą drużyny grają przez kilka inningów, które są podzielone na połowy. Profesjonalne i uniwersyteckie gry mają zazwyczaj dziewięć inningów.

Podczas pierwszej połowy każdego inningu, drużyna gości bije i próbuje zdobyć punkty, zwane biegami, podczas gdy gracze drużyny gospodarzy zajmują swoje pozycje obronne w polu. Celem obrony jest wyprowadzenie zawodników drużyny atakującej na różne sposoby. Po zanotowaniu trzech outów, drużyny zmieniają się – drużyna atakująca przechodzi do obrony, a drużyna broniąca do ataku. Drużyna pałkarzy wysyła jednego zawodnika na raz, aby próbował uderzyć piłkę.

Silnik tego sportu składa się z dwóch graczy – miotacza i pałkarza. Cała akcja w grze w baseball obraca się wokół tych dwóch walczących zawodników. Miotacz stoi na podwyższonym kopcu z ziemi, zwanym kopcem miotacza, który w Major League Baseball jest oddalony o 18,4 metra od płyty głównej. Pałkarz stoi po obu stronach bazy domowej, zwanej „talerzem”, trzymając kij i stojąc twarzą do miotacza.

Aby ustawić grę w ruchu, miotacz próbuje rzucić piłkę obok pałkarza do rękawicy łapacza lub sprawić, że pałkarz uderzy piłkę, aby umieścić go w grze. Jak piłka jest w grze, osiem Fielders spróbować złapać go lub wyrzucić pałkarza (więcej na ten temat później), więc nie może dostać się na bazę i ostatecznie zdobyć punkt (bieg). Celem pałkarza jest umieszczenie piłki w grze tak, aby ośmiu zawodników nie mogło jej złapać lub wyrzucić do innego zawodnika, aby zanotować out.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *