Sukienki wieczorowe

Sukienki wieczorowe sprawdzą się na wielu okazjach – na bankietach, imprezach oficjalnych, służbowych, weselach czy randkach. Nie mają jednego kroju i wzoru, wiele też zależy od tego, jak je zestawimy. Jak nosić sukienki wieczorowe?

Jak nosić sukienki wieczorowe?

Sukienki wieczorowe są zazwyczaj niezwykle eleganckie, wyważone, nie ma w nich casualowych elementów. Oczywiście można tutaj także korzystać z dodatków i to nimi sprawić, by sukienka wydawała się bardziej elegancka, niż jest w rzeczywistości. Zakładamy je na okazje prywatne, ale nie tylko. Dlatego też możemy wpaść w popłoch, jeśli na zaproszeniu otrzymamy informację, że obowiązują stroje wieczorowe. Co to właściwie znaczy, co na siebie włożyć?

Koronki

Świetnymi sukienkami wieczorowymi, mogą być sukienki koronkowe. Doskonale sprawdzą się te z dłuższym rękawem, o długości midi lub maxi. Nie muszą błyszczeć, już sam krój i materiał sprawiają, że wyglądają niezwykle elegancko. Można do nich dobrać minimalistyczną biżuterię, gdyż koronka sama w sobie jest dość wyrazista. Do czarnej koronki świetnie sprawdzą się złote dodatki. Koronki będą idealne na wyjścia oficjalne, ale też na wesela czy po prostu na randkę. Wówczas można sobie pozwolić na bardziej „cukierkową” wersję, na przykład z kokardą lub w kolorze pudrowy róż.

Sukienki maxi

Jako suknie wieczorowe świetnie sprawdzą się sukienki maxi w jednym kolorze. Będą one eleganckie i z klasa. Jeśli suknia jest jednolita, możemy dobrać bardzo wyrazistą, większą biżuterię, może być ona także błyszcząca, by zwracała największą uwagę.

Tiule

Tiul jest bardzo balowy, jednak w stonowanej wersji może się także sprawdzić w stroju wieczorowym. Ważne, by nie był wielowarstwowy, jedynie nadawał kształtu dołowi sukienki. Tiule zazwyczaj wykorzystywane są przez panny młode, ale nie tylko. Nie warto się ich bać, bo mogą wyglądać naprawdę efektownie.

Szyfon

Szyfon jest lekkim, ale bardzo eleganckim materiałem, dlatego też może się świetnie sprawdzić w sukienkach wieczorowych. Nadaje stylizacji lekkości. Charakteru może dodać odpowiednio dobrana biżuteria.

Welur

Welur w wyrazistym kolorze w kroju sukienki maxi sprawdzi się doskonale! Przyciąga wzrok, wygląda znakomicie i nie wymaga wielu dodatków, by prezentować się elegancko. Z pewnością zrobi wrażenie.

Sukienki wieczorowe powinny być przede wszystkim eleganckie, ale też wyważone. Dlatego warto zwracać uwagę na to, czy dodatki nie są zbyt krzykliwe. Nie wybierajmy też rażących kolorów, warto postawić na stonowane lub głębokie barwy.